Hakkımda


Eğitim Durumum:

Lise: Nihal Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi

Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Deneyim: Üniversitede İLKYAR Köy Okulları Projesi gönüllüsüydüm. Stajımı Bahçeşehir Koleji'nde tamamladım. Stajım sırasında 5. ve 6. sınıf müfredatlarına odaklandım. Pi Matematik Etüt Merkezi'nde 7. ve 8.sınıf Matematik sınıf derslerine girdim. Mezuniyetimin ardından planladığım yurt dışı yüksek lisansımı pandemi nedeniyle bir kaç yıl sonrasına erteledim. Şu anda Okul destek Derneği'nde, Bambu Eğitim Platformu'nda ve Mef Üniversitesi Dersdem Birebir Eğitim Projesi'nde online olarak gönüllü matematik eğitmenlikleri yapıyorum. Gönüllüsü olduğum Okul destek Derneği'nde 6. sınıf matematik sınıf dersleri veriyorum, diğer 2 kurumda da 8.sınıf birebir matematik dersleri veriyorum. Bunun dışında üniversiteye başladığımdan beri özel ders veriyorum. Şu anda da 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf düzeylerinde yüz yüze ve online olmak üzere Matematik ve İngilizce özel ders veriyorum. Okulumda %100 İngilizce eğitim aldığım için isteyenlere Matematik derslerini İngilizce olarak da anlatıyorum. İhtiyaç halinde öğrencinin diğer derslerine de destek olabilirim fakat yine de öğrencinin en iyi eğitimi alması adına her dersin bir branş öğretmeninden alınması taraftarıyım.

Katıldığım Programlar:

Nesin Matematik Köyü Lise, ve Lisansüstü Yaz Okulları; Aileler için Matematik Oyunları Programı; Aratatil, Lise, Lisansüstü Kış Okulları; Aritmetik Kış Okulları

Matematiğin Peşinde Oyun ve Matematik Seminerleri

Tübitak Bilim Şenliği

Çocuklar için Felsefe Programı

Hobiler:

Dans: Matematik öğretmenliği'nden sonra gelen en büyük tutkum. Üniversitede Dans Kulübü'nün aktif bir üyesiydim, birçok gösteriye katıldım. Salsa, Bachata, Tango ile ilgileniyorum.

Bir süre Kickboks ile uğraştım. Okulumda aldığım yaratıcı drama dersi sayesinde bu alanla da ilgilenmeye başladım.


Dersleri nasıl işliyorum?

       Online derslerimi zoom üzerinden yapıyorum. Online eğitimin bir avantajı olarak da teknolojiyi derslerimde en etkili şekilde kullanmaya çalışıyorum. Geogebra, Peth, Cabri 3 D gibi eğitim uygulamalarının yanında mathplayground, worldwall gibi oyun temelli uygulamaları da derslerimde olabildiğince kullanıyorum. Öğrencinin ve velinin isteğine bağlı olarak çeşitli kaynaklardan ödev pdf dosyaları gönderiyorum. Yeni nesil soru tarzlarına ders içinde ayrı bir zaman ayırıyorum. Eğitimin temel amacının öğrencinin kendini gerçekleştirmesi olduğuna inandığım için ders anlatımının dışında bir mentor olarak öğrencilerin kitap okuma ve çalışma alışkanlığı edinme, ilgi alanlarını keşfetme yolculuklarına eşlik etmeye gayret ediyorum. Özellikle ezberci anlayıştan doğan matematiğe karşı ön yargıyı gidermek için matematiği sevdirmek ilk adımım oluyor. Oyun temelli ve yalın bir anlatımın yanında basit kaynaklarla başlayıp öğrencinin yapabildiğini görmesini sağlıyorum. Lgs tecrübem oldukça fazla olduğu için gerek müfredata gerekse sınav kaygısını yönetme durumuna hakimim. İlgilenenler ulaşabilir.

EĞİTİM
Boğaziçi Üniversitesi
Meslek
İlköğretim Matematik Öğretmeni
Yaşadığı Şehir
İstanbul

ÖNE ÇIKAN YAYINLAR

Hiç öne çıkan yayın bulunmuyor.

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Hiç öne çıkan yayın bulunmuyor.