OTOKONTROL

ÖĞRENCİLİK HAYATIMIZ BOYUNCA HEP DERS ÇALIŞMAMIZ, ÖDEVLERİMİZİ EKSİKSİZ YAPMAMIZ VE SORUMLULUK SAHİBİ BİR ÖĞRENCİ OLMAMIZ İSTENDİ. YA PEKİ NEDEN BUNLARI YAPMAK ZORUNDAYIZ, HİÇ KENDİNİZE SORDUNUZ MU? AÇIKÇASI BİZLER BU NOKTA DA SORANLAR İLE SORMAYANLAR OLARAK İKİYE AYRILDIK. AİLELERİMİZİN KONTROLÜ ALTINDA, ONLAR NE DERSE ONU YAPAN VE BİAT EDEN ÖĞRENCİLER MAALESEF BİRER ROBOTA DÖNÜŞTÜ/DÖNÜŞTÜRÜLDÜ. DİĞER YANDAN İSE BU SORUMLULUKLARI İÇELLEŞTİRİP HAYATIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRENLER İSE DAHA VERİMLİ BİR EĞİTİM SÜRECİ GEÇİRDİLER. İŞTE BU NOKTADA OTOKONTROLLÜ OLMAK, EĞİTİM SÜRECİNİ HAYATIN OLAĞAN AKIŞI İÇERSİNDE İÇSELLEŞTİREREK SÜRDÜRMEK, KENDİ KENDİMİZİ KENDİ İDEALLERİMİZ HAYALLERİMİZ VE HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA GERÇEKLEŞTİRMEK DAHA SAĞLIKLI VE MUTLU BİREYLER OLMAMIZI SAĞLAYACAKTIR.

BELKİ AİLELERİMİZ ART NİYETLİ DEĞİLLERDİ OĞLUM/KIZIM OTUR ARTIK ŞU DERSİN BAŞINA DERKEN...

BELKİ ÖĞRETMENLERİMİZ KIZARDI BİZE NEDEN DAHA İYİ NOTLAR ALAMIYORUZ DİYE...

KİMSEYE SUÇ BULMAYALIM! ÇÜNKÜ ONLAR BİZLERİN DAHA İYİ BİR EĞİTİMLE DAHA İYİ BİR HAYAT İDEALİNİ YAŞATMAK İÇİN DURDULAR HEP YANIMIZDA. 

BİZLERİN YAPMASI GEREKEN KENDİ İDEAL YAŞAM BİÇİMİMİZİ BULMAK BUNU HAYALE DÖNÜŞTÜRMEK VE HAYALLERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN KISA ORTA VE UZUN VADELİ HEDEFLER KOYMAK.

AŞAMALI İLERLEYEREK NE İSTEDİĞİMİZİ ADIM ADIM GERÇEKLEŞTİRMEYE BAŞLADIĞIMIZDA AİLELERİMİZ ÖĞRETMENLERİMİZ ÇEVREMİZDEKİ HERKES BİZLERİ YÖNETMEYE ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇECEK VE BAYRAĞI ELİMİZE ALARAK OTOKONTROLLÜ BİÇİMDE İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ VE HERKES MUTLU OLACAK.

EVET... SONUÇ ALARAK HERKES BİZİM MUTLU OLMAMAZI İSTER AMA HERKESTEN ÇOK BİZ KENDİMİZİ DÜŞÜNMELİ, KARAR VERMELİ VE HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK ADINA HAREKETE GEÇMELİYİZ. O ZAMAN HAYATLARIMIZ DAHA ANLAMLI VE SEVİMLİ HALE GELECEKTİR :)

HİÇ KİMSENİN SİZE DERS ÇALIŞ, ÖDEVLERİNİ BİTİR, DAHA BAŞARILI OL, ŞÖYLE YAP BÖYLE YAP DEMESİNE GEREK KALMASIN. BUNU KENDİ İÇ HUZURUNUZ İÇİN DE YAPIN.

İPLERİ ELİNİZE ALIN VE GÖSTERİN KENDİNİZİ...