Geri
18 Nisan 2021

Blog Yazısı Nasıl Eklenir ?

Blog yazısı ile kullanıcıların dikkatini daha fazla çekebilir, kişisel sayfamıza daha çok ziyaret alabiliriz. Bu yazımızda adım adım nasıl blog yazısı ekleriz onu öğreneceğiz. Yazı okumak yerine doğrudan nasıl eklendiğini görmek için videoyu izleyebilirsiniz.

 

Örnek hakkımda yazıları görmek için sizin için önceden oluşturulmuş örnek hesapları inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Örnek hesapları incelemek için

 

 

🟡 ADIM 1

Yan menü yer alan blog yazılarımız sekmesine tıklayıp açılan kısımdan yeni "blog yazısı ekle" yazısına tıklıyoruz.

 

🟡 ADIM 2

Karşımıza gelen panelde önce blog yazımızın başlığını ardından da blog yazımızı yazıyoruz. Sunulan yazı aracı sayesinde yazımızı özelleştirebilir daha fazla dikkat çekmesini sağlayabiliriz. Yazımızı yazdıktan sonra alt kısımda yer alan açıklama kısmına seo için yazımızın anahtar kelimeleri ile beraber kısa bir açıklama yapıyoruz.

 

🟡 ADIM 3

Ardından daha önce oluşturmuş olduğumuz bir liste varsa onu seçiyoruz yoksa yeni bir liste başlığı yazıp ekle diyoruz. Son olarakta blogumuzun anlamını yansıtan bir fotoğraf yükleyip yayınla diyoruz. Artık yazımız yayında ! Profilimize gidip nasıl durduğunu kontrol edebiliriz.

 

NOT:  Yazımız anasayfamızda gözüksün istiyorsak blog yazılarımız sekmesine yeniden tıklayıp açılan tabloda yer alan öne çıkar seçeneğine tıklıyoruz. Yazımız artık ana sayfamızda ön çıkarıldı.