Geri
11 Mayıs 2021

Öğretmenler İçin Pasif Gelir Kaynakları

 

Pasif gelir kaynakları yaratarak çok az uğraşla ve otomatik olarak gelir kazanabilirsiniz. Öğretmenler özelinde konuyu inceleyecek olursak, bir okulda çalışarak veya özel ders vererek geçiminizi sağlıyor olun. Müsait olduğunuz günlerde belirli bir süre üstünde çalışarak kendinize bir gelir imkânı yaratabilir ve siz asıl işinizi yaparken bile bir yandan da otomatik olarak olarak gelir kazanabilirsiniz. 


Peki bunu nasıl yapacaksınız? Öğretmenler için mesleklerini yaparken kendilerine nasıl bir gelir yaratabileceklerini anlattık. Keyifli okumalar. 


  

Pasif Gelir Kaynakları

 

 


1-Online Ders Vermek


 Gelir yaratmanın en kolay yollarından biri online ders vermektir. Sınavlara hazırlanan, kendini geliştirmek isteyen veya hobi edinmek isteyen birçok insan olduğunu ve bu insanların ders alacak öğretmen aradığını unutmayın. 

 Üstelik bu dersleri canınız nerede isterse orada verebilirsiniz. İster bir kafede isterse evinizde. Müsait olduğunuz ve İnternet’inizin olduğu her an online ders verebilirsiniz. 

 

 

2-Ders Videosu Çekmek

 

 Listenin ikinci sırasında ise ders videosu çekmek var. Ders videosunu çekerken zorlanabilirsiniz ancak daha sonrasında videonuz satıldıkça gelir kazanacaksınız.  

 Müsait olduğunuz  bir zamanda  vakit ayırmanız gerekiyor. Anlatmak istediğiniz alanı  seçmekle başlıyorsunuz. Matematik, Dijital Pazarlama, Girişimcilik, Aşçılık, Gitar, Resim, Fitness gibi istediğiniz alandan istediğiniz konuyu seçebilir ve anlatabilirsiniz.Dersinizi ve konunuzu seçtiğinize göre sıra artık kaliteli bir ders videosu çekmeye geliyor. Bu aşama yorucu olabilir.    

 Video çekme aşamasından sonra artık ders videonuzu satmaya başlayabilirsiniz. Artık siz asıl işinizi yaparken bir yandan ders videonuz satıldıkça gelir elde etmeye başlayacaksınız. Yorulmadan kazanabileceğiniz çok güzel bir imkân. Kesinlikle tavsiye ederiz.

 


3-Ders Notu Hazırlamak

 

 Bir diğer imkân ise ders notu hazırlamaktır. Öğrenciler ders çalışırken konuları uzun uzun anlatan kaynaklar yerine konunun püf noktalarını anlatan notları daha çok seviyorlar. Bu yüzden öğrenciler ders çalışmak için farklı farklı kaynak arıyorlar bu fırsatı kaçırmamalısınız. 

 Örnek verecek olursak, Türkçe dersi için öğrencilere yazım yanlışlarına dair bazı tüyolar verdiğiniz bir ders notu hazırlayabilirsiniz veya Sosyal Medya Pazarlamasına dair bazı ipuçları verdiğiniz bir not hazırlayabilir ve satabilirsiniz. Üstelik bunu online ortamda yaparsanız  kargoyla uğraşmanıza da gerek kalmaz. 

 

 

4-E-Kitap Yazmak

 

 E-Kitap çok popüler ve üstelik maliyetsiz. Bilgili olduğunuz bir alanla alakalı insanlara değer katacağınız ve o alanın bilinmeyenlerini anlattığınız bir kitap yazabilirsiniz. Üstelik bu kitabı çoğaltmak gibi bir derdiniz olmaz. 

 

 Örnek verecek olursak, Matematik dersi için öğrencilere matematik netlerini nasıl yükselteceğine dair bazı tavsiyelerde bulunduğunuz bir e-kitap hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu kitap satıldıkça ek gelir elde edebilirsiniz.

 

 Kendinize pasif gelir yaratmanın birçok yolu var. Özellikle öğretmenlerin bu pasif gelir kaynaklarının hepsinden faydalanmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü sadece bir tanesine odaklanıp gelir kazanmayı beklemek yerine kendinize birçok gelir imkânı sağlamak elinizi kuvvetlendirir. 


 Bunları yapmak için sadece bir gününüzü ayıracaksınız ve sonrasında satıldıkça gelir elde edeceksiniz. Örneğin online ders vermeye devam ederken bir yanda ders notları oluşturabilir ve o notları satabilirsiniz aynı zamanda  alanınızla alakalı ders videosu çekerek bu video satıldıkça para kazanabilirsiniz.Daha iyi bir yaşam için  kendinize çeşitli gelirler yaratmalısınız. 

 

Online ders veren öğretmenler için Öğretmenler İçin Sayfa Ziyaretini 2 Katına Çıkaracak Tavsiyeler verdiğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

 

 

Henüz eğitmen kaydı yapmadıysanız şimdi ücretsiz şekilde kaydınızı yapabilirsiniz. Şimdi Kayıt Ol