Geri
24 Nisan 2021

Öğretmenler İçin Sayfa Ziyaretini 2 Katına Çıkaracak Tavsiyeler

 

Öğretmenler, sayfa ziyaretlerini artırmak ve daha çok özel ders vermek için sayfalarında öğrencileri bilgilendirici içerikler üretmeleri gerekiyor. Öğrenciler için değerli içerikler üreten öğretmenler her zaman öne çıkacaktır. 


Öğrenciler, üretilen bu içerikleri inceleyerek özel dersi kimden alması gerektiğine karar verecektir. Örneğin Matematik dersi için en çok zorlanılan bir konuyu anlattığınız videoyu sayfanıza yüklediğinizi varsayalım. Öğrenci videonuzu izlediğinde zorlandığı konuyu anlarsa, o dersi almak için sizi tercih etme ihtimali artacaktır. Öğrencilerin, sayfanızı ziyaret etmesini ve özel dersi sizden almasını sağlayacak bazı tavsiyelerde bulunmak istedik. 

 


Öğretmenler İçin 4 Altın Tavsiye!

 

  • Profil Fotoğrafı ve Kapak Fotoğrafı Yüklemek
  • Hakkımda Yazısı Yazmak
  • Video Yüklemek
  • Blog Yazmak

 

 

1-Profil Fotoğrafı ve Kapak Fotoğrafı Yüklemek! 

Etkili sayfa oluşturmaya ilk başta profil fotoğrafı ile başlıyoruz. Sizi en iyi yansıtacak yani yüzünüzün net göründüğü bir fotoğraf koymalısınız. Aynı zamanda ders vereceğiniz alanla alakalı bir kapak fotoğrafı koymanız sayfanızın daha şık durmasını sağlar.

 


2-Hakkında Yazısı Yazmak!  

Bizi ilk defa gören biriyle tanışmak için kendimizi karşımızdakine tanıtırız. Bunu online ortamda yapmanın yolu hakkımda yazısı yazmaktır. Bu yazıyı okuyan kişiye dersinizin ona neler katacağınızı iyi anlatırsanız size dair ilk izlenimi oluşmaya başlayacaktır.

 


3-Video Yüklemek!

Yapılan araştırmalar pandeminin de etkisiyle kullanıcıların daha çok video içerikler tükettiklerini ortaya koymuştur. Dersinizin en çok zorlanılan konularıyla alakalı video çeker ve videoda bunu iyi anlatırsanız öğrencilerin sizi tercih etme ihtimallerini artırırsınız. Video içerikler sayfanızın ziyaretini artırıp, sizinle daha çok iletişime geçilmesini sağlar. Video Yükle!

 

 

4-Blog Yazmak!

Dersinizle alakalı yazacağınız bloglarla okuyucularınıza değer katmalı ve onlara faydalı bilgiler sunmalısınız. Eğer bunları yaparsanız okuyucular sizin dersinize hakim olduğunuzu anlayacaktır. Blog yazmak, sayfanızın ziyaretini artıracak ve daha çok öğrencinin sizinle iletişime geçmesini sağlayacaktır. Blog yazılarınızın dikkat çekici olması için muhakkak fotoğrafı koymayı unutmayın. Blog Yaz!

 

 


Öğretmenlerimiz, eğer yukarıda saydığımız bu maddeleri tek tek yerine getirirseniz sayfa ziyaretinizde yaşanan artışa şahit olacaksınız. Bu artışında daha çok özel ders vermenize katkı sağlayacağını söylemeliyiz. Unutmayın ki öğrencilere ne kadar çok değer katarsanız o kadar çok özel ders verme imkânına sahip olursunuz.