EĞİTİM DURAĞI PLATFORMU KULLANICI SÖZLEŞMESİ

1.     GİRİŞ

1.1.  İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”); Fulya Mah. Büyükdere Cad. No: 74 D iç kapı no: 10 Şişli/ İstanbul adresi merkezli ve 162521-5 sicil numarası ile İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne kayıtlı International Awareness Academy Web Hizmetleri ve Ticaret Limited Şirketi (“Eğitim Durağı”) tarafından egitimduragi.com alan adlı internet sitesi (“Eğitim Durağı Platformu”, “Platform”) üzerinden sunulan imkanlar dahilinde, Eğitim Durağı Platformu’nun aşağıda tanımlanacak olan Ziyaretçi, Kursiyer ve Eğitmen (birlikte “Kullanıcı” olarak anılabilecektir.) sıfatlarıyla kullanılmasına ilişkin şart ve detayları düzenlemektedir.

1.2.  İşbu Sözleşme, Ziyaretçi’nin Eğitim Durağı Platformu’na belirli işlemler dahilinde inceleyebilme amacıyla eriştiği; Kursiyer’in Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Eğitimler hakkında bilgi edinme ve/veya Eğitmen’lerle iletişime geçme; Eğitmen’lerin ise kendilerine ait profil oluşturarak Eğitim verdikleri alanlarda uzmanlık ve yetkinliklerini Kursiyerler’le paylaşma amacıyla Üyelik oluşturdukları andan itibaren tabi olmaları gereken hüküm ve koşulları düzenlemektedir. Kullanıcı’nın Eğitim Durağı Platformu’nu kullanma amacına göre kazanacağı Kursiyer veya Eğitmen sıfatları doğrultusunda işbu Sözleşme’de tabi olacağı hükümler değişiklik gösterebilecektir.

 

2.     TANIMLAR

2.1.  İşbu Sözleşme’de yer verilmiş tanımlar aksi açıkça ifade edilmedikçe aşağıda tanımlandıkları şekilde anlaşılmalıdır:

Cihaz

Kendi kategorisinde yer alan başlıca güncel internet tarayıcılarını çalıştırabilecek nitelikte olan, tercihen görüntülü görüşme ve konuşma özelliklerine sahip bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve sair elektronik cihaz anlamına gelecektir.

Blog

Eğitmen’in Eğitim Durağı Platformu’nu kullanarak çeşitli konularda yazdıkları ve Eğitmen Profili’nde kategorilerine ayırarak listeleyebildikleri yazılar anlamına gelecektir.  

Eğitim

Eğitim Durağı Platformu’nda eğitim, sanat veya spor alanlarında türüne göre online, yüz yüze veya video üzerinden; şekline göre ise bireysel veya toplu olarak verilebilen dersler anlamına gelecektir.

Eğitmen

Eğitim Durağı Platformu’na kendilerine ait bilgileri eklemek suretiyle Eğitmen Profili oluşturan kişiler anlamına gelecektir.

Eğitim Durağı Platformu

Sınava hazırlanan, kendini geliştirmek isteyen, hobi edinmek isteyen Kursiyer’lerin o alanlarda özel ders veren Eğitmen’leri bulup profillerini inceleyerek Eğitim almadan önce karar verme süreçlerini kolaylaştıran ve bulduğu eğitmen ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayan; Eğitmen’ler için ise kendilerini tanıtma, kendilerine ait kişisel bir sayfaya sahip olma ve bu sayfaya eğitim videolarını, tanıtım videolarını, deneyimlerini yükleyerek ve Blog yazıları yayınlayarak sayfasını dilediği gibi yönetme imkanı tanıyan bir platform anlamına gelecektir.

İnternet Kanunu

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun anlamına gelecektir.

Kimlik Doğrulama Sistemi

Eğitmen ve Kursiyer’lerin Üyelik işlemlerinin tamamlanması sırasında Eğitim Durağı Platformu’na ilettikleri kimlik bilgilerinin doğruluğunu teyit etmek ve Kullanıcı’nın Eğitim Durağı Platformu’ndan güvenle yararlanmasını sağlamak amacıyla kullanılan kontrol sistemi anlamına gelecektir. 

Kursiyer

Eğitim Durağı Platformu’na Kursiyer sıfatıyla Üye olabilen kişiler anlamına gelecektir.

Kullanıcı

Eğitim Durağı Platformu’nu Ziyaretçi, Kursiyer ve Eğitmen sıfatlarıyla kullanan kişilerin tamamı anlamına gelecektir.

Mesajlaşma

Kursiyerlerin Eğitmen’lerle verdikleri Eğitim’e ilişkin detaylara ve yetkinliklerine ilişkin olarak Eğitim Durağı Platformu üzerinden iletişime geçebildikleri araç anlamına gelecektir.

Misafir Modu

Ziyaretçi’nin Eğitim Durağı Platformu’nu inceleyebilmesi ve burada yer alan faaliyetleri Eğitmen veya Kursiyer sıfatıyla deneyimleyebilmesi amacıyla oluşturulan ve Ziyaretçi’lerin platformla ilgili fikir sahibi olabilmeleri için kullanılabilen örnek kullanım modu anlamına gelecektir.

Profil/ Kursiyer Profili/ Eğitmen Profili

Kursiyer veya Eğitmen’in üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından görünür hale gelecek olan profil fotoğrafı, ad ve soyadı, e-mail adresi, ilgi alanları, Eğitimler ve bunlarla ilgili bilgiler, yaşadığı şehirler, Blog yazıları, videolar, takipçi sayısı vb. bilgilerin yer aldığı kişiselleştirilebilir sayfa anlamına gelecektir.

Talep Oluşturma

Kursiyer’lerin almak istedikleri Eğiitm’lerle ile ilgili olarak çeşitli kriterleri belirleyerek Eğitim Durağı Platformu’na iletmeleri anlamına gelecektir.

Sosyal Medya Platformları

Kullanıcı’ların Eğitim’leri ve Profilleri paylaşabileceği Facebook, Twitter, WhatsApp vb. sosyal medya platformları anlamına gelecektir. 

Sözleşme

İster basılı halde ister Eğitim Durağı Platformu’nda elektronik formatta yayımlanmış olsun, işbu Kullanıcı Sözleşmesi anlamına gelecektir.

Üye

Eğitim Durağı Platformu’ndan Kursiyer veya Eğitmen olarak yararlanabilmek amacıyla üyelik işlemlerinin tamamlayan kişi anlamına gelecektir.

Üyelik

Kursiyer veya Eğitmen’lerin Eğitim Durağı Platformu’ndan yararlanabilmeleri için tamamlamaları gereken işlem anlamına gelecektir.

Üyelik Formu

Kursiyer veya Eğitmen sıfatıyla Eğitim Durağı Platformu’nda Üyelik işlemlerini tamamlamaları için Eğitim Durağı Platformu’na iletmeleri gereken bilgilerinin bulunduğu form anlamına gelecektir.

Yer Sağlayıcı

İnternet Kanunu kapsamında, hizmet ve içerikleri barındıran sistemleri sağlayan veya işleten gerçek veya tüzel kişiler anlamına gelecektir.

Ziyaretçi

Eğitim Durağı Platformu’na erişerek Eğitmen ve Eğitim’leri inceleyebilme, Blog yazılarını inceleyebilme ve Eğitmen Profili’ni Sosyal Medya Platfromları’nda paylaşabilme gibi işlemleri gerçekleştirebilen kişiler anlamına gelecektir.

 

3.       GENEL ŞARTLAR

3.1.    İşbu Sözleşme, detaylı tanımına yukarıda yer verilmiş olan Kullanıcı için geçerli olup Eğitim Durağı Platformu’na Kursiyer veya Eğitmen olarak üye olan tüm kişiler farklı şekil ve şartlarda işbu Sözleşme’ye tabi olacaktır.

3.2.    İşbu Sözleşme’nin, Kursiyer veya Eğitmen sıfatıyla üye olunmadan önce okunması gerekmektedir.

3.3.    Sözleşme’de düzenlenen koşulların bir kısmının veya tamamının Kullanıcı tarafından kabul edilmemesi halinde Eğitim Durağı Platformu’nda işlem gerçekleştirilmemelidir. Kullanıcı’nın, Eğitim Durağı Platformu’nda işlem gerçekleştirmekle birlikte işbu Sözleşme’de yazılı şartları kabul ettiği ve onayladığı anlaşılacaktır. Şüpheye mahal vermemek adına belirtmek gerekir ki işbu Sözleşme’de yazılı şartların; Eğitim Durağı Platformu’nda üyelik hesabı oluşturmayı tamamlayan Kursiyer ve Eğitmen tarafından “Kullanıcı Sözleşmesi’ni okudum, onaylıyorum” ibaresine ait kutucuğun işaretlenmesi yoluyla kabul edildiği ve onaylandığı anlaşılacaktır.

3.4.    Eğitim Durağı Platformu, internet sitesinde güncelleme ve değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Eğitim Durağı Platformu’nda Kullanıcı’ya ilişkin gerçekleştirilebilecek güncelleştirmeler ve değişiklikler işbu Sözleşme kapsamında olup, Kullanıcı tarafından Eğitim Durağı Platformu’nun kullanımına ve/veya Eğitim Durağı Platformu içerisinde yer alan imkânlardan yararlanılmaya devam edilmesi; yapılan güncelleştirmelerin Kullanıcı tarafından zımni olarak kabul edildiği anlamına gelecektir. Kullanıcı aleyhine yapılacak olası değişiklikler için Kullanıcı’dan ayrıca onay alınacaktır.

3.5.    Eğitim Durağı Platformu tarafından işbu Sözleşme’de herhangi bir değişiklik yapılması halinde güncel Sözleşme Eğitim Durağı Platformu üzerinden erişilebilir bir link vasıtası ile yayımlanacaktır. Yenilenmiş güncel Sözleşme, yayımlandığı andan itibaren lehe maddeleri ile geçerli olacak ve mevcut veya sonraki tüm Kullanıcılar güncellenmiş şartlara tabi olacaktır.

3.6.    Yenilenen Sözleşme’nin; Kursiyer veya Eğitmen tarafından kabul edilmemesi halinde Eğitim Durağı Platformu’nda bulunan hesabın kullanımı derhal sonlandırılmalıdır.

 

4.     EĞİTİM DURAĞI PLATFORMU

4.1.    Eğitim Durağı Platformu; sınava hazırlanan, kendini geliştirmek isteyen, hobi edinmek isteyen Kursiyer’lerin o alanlarda özel ders veren Eğitmen’leri bulup profillerini inceleyerek Eğitim almadan önce karar verme süreçlerini kolaylaştıran ve bulduğu eğitmen ile anlık olarak iletişime geçmesini sağlayan Eğitmen arama platformu olmakla birlikte; Eğitmenler için ise kendilerini tanıtabildikleri, kendilerine ait kişisel bir sayfaya sahip olabildikleri ve bu sayfaya eğitim videolarını, tanıtım videolarını, deneyimlerini yükleyerek ve blog yazıları yayınlayarak sayfasını dilediği gibi yönetebildiği bir platformdur. Bu bağlamda Eğitim Durağı Platformu, hiçbir Eğitmen tarafından temsil edilmemekle birlikte, Kursiyer ile Eğitmen arasındaki ilişkinin tarafı, kefili ya da garantörü değildir.

4.2.    Eğitim Durağı Platformu üzerinden sağlanan içerik ve hizmetlerin kapsamı Eğitim Durağı Platformu’nun değişiklik hakkı saklı kalmak şartıyla Ziyaretçi, Kursiyer veya Eğitmen için farklılık göstermektedir.

4.3.                                  Ziyaretçi, Eğitim Durağı Platformu’na      erişim sağlayarak Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Eğitmen Profillerini iletişim bilgileri hariç olmak üzere inceleyebilir, Sosyal Medya Hesapları’nda Eğitmen Profilleri’ni paylaşabilir, Blog yazılarını inceleyebilir.      Ziyaretçi’nin Eğitim Durağı’nda yer alan Mesajlaşma aracından yararlanma, Eğitmen’lere ait iletişim bilgilerini görüntüleme gibi bazı işlemleri gerçekleştirebilmesi için Eğitim Durağı Platformu’na Üye olması gerekir. Bununla birlikte Ziyaretçi, Misafir Modu ile Eğitim Durağı Platformu’na erişim sağlayarak Eğitim Durağı’nın oluşturduğu örnek Eğitmen Profilleri’ni ve Eğitimleri görebilir.

4.4.    Ziyaretçi, Kursiyer sıfatıyla Eğitim Durağı’na Üye olmasının ardından Kursiyer; Eğitmen sıfatıyla Üye olmasının ardından Eğitmen sıfatını kazanacaktır.

4.5.    Kursiyer, Cihaz vasıtasıyla eriştiği Eğitim Durağı Platformu’nda;

4.5.1.    Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından hesabına giriş yaparak profilini kişiselleştirebilmekte,

4.5.2.    Eğitimleri kategorilerine göre seçerek inceleyebilmekte,

4.5.3.    Eğitmen Profil’ine ait detayları görüntüleyebilmekte,

4.5.4.    Eğitmen’lerin Eğitim Durağı Platformu’na yükledikleri Blog yazılarını ve video içeriklerini görüntüleyebilmekte,

4.5.5.    Eğitmen’lerle Eğitim Durağı Platformu üzerinden Mesajlaşma seçeneği ile iletişime geçebilmekte,

4.5.6.    Eğitmen’leri takip edebilmekte,

4.5.7.    Gerekli olduğu halde Eğitmen’yi rapor edebilmekte ve uygunsuz profilleri şikayet edebilmekte,

4.5.8.    Almak istedikleri Eğitimler’le ilgili talep oluşturabilmekte,

4.5.9.    Eğitim’leri çeşitli Sosyal Medya Platformları’nda paylaşabilmektedir.

4.6.    Eğitmen, Cihaz vasıtasıyla eriştiği Eğitim Durağı Platformu’nda;

4.6.1.    Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından hesabına giriş yaparak profilini kişiselleştirebilmekte,

4.6.2.    Eğitim adı, seçeneği, türü, saatlik ücretine göre detaylı bilgileri ekleyebilmekte,

4.6.3.    Vermek istedikleri Eğitim’leri çeşitli Sosyal Medya Platformları’nda paylaşabilmekte,

4.6.4.    Eğitmen Profili’ne Sosyal Medya Platformları’ndaki hesaplarını entegre edebilmekte,

4.6.5.    Kendilerini ve eğitimlerini tanıtım amacıyla video yükleyebilmekte,

4.6.6.    Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Blog yazılarını ekleyebilmektedir.

4.7.    Eğitim Durağı Platformu’nun Kullanıcılar açısından güvenli kullanımını sağlamak ve yaşanabilecek olumsuz durumlarda işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülüklerin Eğitim Durağı tarafından uygulanması için Kimlik Doğrulama Sistemi kullanılacaktır.

4.8.    Kullanıcı, Kimlik Doğrulama Sistemi vasıtasıyla Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde belirtilen ad, soyadı ve doğum tarihli bir kişin olup olmadığının teyit edilebilmesi, Üyelik işlemlerinin tamamlanabilmesi ve buna uygun olarak Eğitmen veya Kursiyer Profil’inin oluşturulabilmesi için T.C. Kimlik Numarasını Eğitim Durağı Platformu ile paylaşacaktır.

 

5.     KURSİYER’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1.    Kursiyer, Eğitim Durağı Platformu’na oluşturduğu Kursiyer Profili üzerinden erişerek Profili’ni kişiselleştirme, kategorilerine göre çeşitli Eğitimleri, Eğitmenleri ve bunlara ait detayları görüntüleme, Eğitmen Profilleri’ni Sosyal Medya Platformları’nda paylaşma hakkına sahiptir.

5.2.    Kursiyer, Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Eğitmen’lerle Mesajlaşma seçeneğini kullanarak iletişime geçme, Eğitmen Profili’nde yer alan bilgiler doğrultusunda Eğitmenler’den Eğitim alma konusunda tamamen özgür iradesi ile karar verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3.    Kursiyer, Eğitmen’lerin saatlik Eğitim ücretlerini tamamen kendi iradeleriyle belirlediğini, Eğitim ücretlerinin ödeme şeklini ve zamanını belirleme, ücret ödenmesi hususu dahil olmak üzere Eğitim alınmasıyla ilgili her türlü konuda münhasıran Eğitmen’in sorumlu olduğunu ve Eğitim Durağı’nın hiçbir şekilde bu ilişkinin tarafı olmadığını ve bir sorumluluğunun bulunmadığını/bulunmayacağını kabul eder.

5.4.    Kursiyer, Eğitmen Profili’nde yer alan “Paylaş” butonu vasıtasıyla Eğitmen bilgilerini Sosyal Medya Platform’larında paylaşma hakkına sahiptir.

5.5.    Kursiyer, Eğitmen Profili’nde yer alan “Rapor Et” butonu vasıtasıyla Eğitim Durağı Platformu’na Eğitmen’i sair nedenlerle (uygunsuz profil, hakaret ve şiddet içerek paylaşım, yanıltıcı bilgiler, dolandırıcılık, fikri mülkiyet ihlali, siyasi içerik vb.) rapor etme hakkına sahiptir.

 

6.     EĞİTMEN’İN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

6.1.    Eğitmen, Eğitim Durağı Platformu’na Eğitmen Profili üzerinden erişerek, verdikleri Eğitim’lere ilişkin detayları (Eğitim adı, türü, şekli, saatlik eğitim ücreti, Eğitim verdiği Kursiyer yaş aralığı vb.), kendilerini veya verdikleri Eğitim’lere ilişkin tanıtıcı nitelikteki videoları, Eğitim Durağı Platformu’nda yazdıkları Blogları ve Sosyal Medya Platformları’ndaki hesaplarını Eğitmen Profil’lerine entegre etme ve Eğitmen Profil’lerini Sosyal Medya Platformları’nda paylaşma hakkına sahiptir.

6.2.    Eğitmen, 18 yaşından büyük olduğunu, aksi halde işbu Sözleşme’de belirtilen hizmetlerden yararlanamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.3.    Eğitmen, Eğitim ücretlerinin ödeme şeklini ve zamanını belirleme, ücret ödenmesi hususu dahil olmak üzere Eğitim içeriklerinin belirlenmesi, Eğitim türü ve Eğitim şeklinin belirlenmesiyle ilgili her türlü konuda münhasıran kendisinin sorumlu olduğunu ve Eğitim Durağı’nın hiçbir şekilde Eğitmen ve Kursiyer arasındaki ilişkinin tarafı olmadığını ve bir sorumluluğunun bulunmadığını/bulunmayacağını kabul eder.

6.4.    Eğitmen, Kursiyer’lerin Mesajlaşma seçeneğini kullanarak kendileriyle iletişime geçmeleri halinde veya Talep Oluşturma seçeneğinin Kursiyer tarafından kullanılması halinde uygun taleplerin kendilerine Eğitim Durağı tarafından iletilmesinin ardından talep oluşturan Kursiyer’lerle doğrudan iletişim kurma hakkına sahiptir. Bu halde Eğitmen, Kursiyer’lerin      Kursiyer’lerle iletişimi sürdürme konusunda tamamen özgür iradesi ile karar verdiğini, Mesajlaşma kapsamında yapılacak sohbet nedeniyle Kullanıcı veya üçüncü bir kişi nezdinde ortaya çıkacak dolaylı veya doğrudan zararlardan Eğitim Durağı Platformu’nun hiçbir sorumluluğunun olmayacağını, Eğitim Durağı’nın Mesajlaşma seçeneği nedeniyle uğrayacağı doğrudan veya dolaylı herhangi bir zarardan Kullanıcı’nın sorumlu olacağını kabul eder. 

6.5.    Eğitmen, diğer Eğitmen Profiller’inde yer alan “Rapor Et” butonu vasıtasıyla Eğitim Durağı Platformu’na diğer Eğitmen’leri ve Mesajlaşma yoluyla iletişime geçtiği Kursiyer’leri ise söz konusu mesajlaşma içerikleriyle ile ilgili olarak sair nedenlerle (uygunsuz profil, hakaret ve şiddet içerek paylaşım, yanıltıcı bilgiler, dolandırıcılık, fikri mülkiyet ihlali, siyasi içerik vb.)      rapor etme hakkına sahiptir. Bununla birlikte Eğitmen, “Engelle” butonunu kullanarak Kursiyer’in kendisiyle Mesajlaşma yoluyla iletişime geçmesini engelleyebilir, daha sonra bu engeli kaldırabilir.

 

7.     ÜYELİK

7.1.    Ziyaretçi, Üyelik Formunda yer alan aşağıdaki bilgileri Eğitim Durağı Platformu’na ileterek Eğitim Durağı Platformu’nda Kursiyer sıfatıyla Üye olma hakkına sahip olacaktır:

7.1.1.    adı,

7.1.2.    soyadı,

7.1.3.    telefon numarası,

7.1.4.    elektronik posta adresi,

7.1.5.    kullanıcı adı ve şifresi,

7.1.6.    Kullanıcı Bilgisi (Kursiyer/Eğitmen olarak başvuru bilgisi) (“Kursiyer Üyelik Bilgileri”)

7.2.    Kursiyer, aşağıdaki bilgileri Eğitim Durağı Platformu’na ileterek Eğitim Durağı Platformu’nda Kursiyer Profili oluşturabilecektir:

7.2.1.    Cinsiyet,

7.2.2.    Doğum tarihi,

7.2.3.    Yaşanılan şehir,

7.2.4.    Eğitim durumu (üniversite, lise, ortaokul vb.)

7.2.5.    Eğitim görülen kurum bilgisi,

7.2.6.    İlgi alanları (Eğitim, Sanat, Spor)

7.2.7.    Eğitim adı (matematik, fizik, pilates vb.)

7.2.8.    Eğitim şekli (yüz yüze, video, online)

7.2.9.    Eğitim türü (bireysel, toplu)

7.2.10.Eğitmen bilgisi (Eğitmen, üniversite öğrencisi) (“Kursiyer Profil Bilgileri”)

7.3.    Ziyaretçi, Üyelik Formunda yer alan aşağıdaki bilgileri Eğitim Durağı Platformu’na ileterek Eğitim Durağı Platformu’nda Eğitmen sıfatıyla Üye olma hakkına sahip olacaktır:

7.3.1.    ad,

7.3.2.    soyadı,

7.3.3.    telefon numarası,

7.3.4.    elektronik posta adresi,

7.3.5.    kullanıcı adı ve şifresi,

7.3.6.    Kullanıcı Bilgisi (Kursiyer/Eğitmen olarak başvuru bilgisi) (“Eğitmen Üyelik Bilgileri”)

7.4.    Eğitmen, aşağıdaki bilgileri Eğitim Durağı Platformu’na ileterek Eğitim Durağı Platformu’nda Eğitmen Profili oluşturabilecektir:

7.4.1.    Cinsiyet,

7.4.2.    Doğum tarihi,

7.4.3.    Yaşanılan şehir,

7.4.4.    Eğitim durumu (üniversite, lise, ortaokul vb.)

7.4.5.    Eğitim görülen kurum bilgisi,

7.4.6.    Meslek Bilgisi

7.4.7.    Eğitim verilen alan bilgisi (Eğitim, Sanat, Spor)

7.4.8.    Eğitim adı (matematik, fizik, pilates vb.)

7.4.9.    Eğitim şekli (yüz yüze, video, online)

7.4.10.Eğitim verilebilecek Kursiyer yaş aralığı,

7.4.11.Eğitim türü (bireysel, toplu)

7.4.12.Saatlik Eğitim Ücreti (“Eğitmen Profil Bilgileri”)

7.5.    Eğitim Durağı Platformu içerisinde sunulmuş olan imkânlardan “Eğitmen” ve “Kursiyer” sıfatıyla yararlanmak için gereken Üyeliğin tamamlanması; Üyelik ve Profil bilgilerini sağlama, katılma talebi iletme ve onay süreci olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.  Önemle belirtmek gerekir ki Eğitim Durağı, Kullanıcı’nın Üyeliğini kabul etmeme ve üyelik oluşturma metotlarını değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

7.6.    Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’na Üyelik işlemlerinin onay süreci kapsamında Eğitim Durağı’nın Kimlik Doğrulama Sistemi aracılığıyla Kullanıcı’nın kimliğini doğruladıktan sonra Eğitim Durağı Platformu’ndan Kursiyer ya da Eğitimci sıfatıyla yararlanma imkanına sahip olacağını kabul eder.

7.7.    Kullanıcı, Profil oluşturma talebinin Eğitim Durağı Platformu tarafından onaylanmaması halinde yalnızca Ziyaretçi’nin Platforma erişimi halinde yapabilecekleriyle sınırlı olarak faaliyette bulunabileceğini           kabul eder.

7.8.    Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’nun yazılı onayı olmaksızın işbu Sözleşme’yi ya da bu kapsamda yer alan hak ve yükümlülüklerini, profilini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez; üyeliğini kendisinden başka kişilerin kullanımına açamaz. Bu tür devirler veya yetkisiz kullanımlar sonucu üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan Eğitim Durağı Platformu doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Kullanıcı’nın Üyeliğini başkasına kullandırdığının veya devrettiğinin tespit edilmesi halinde Eğitim Durağı Platformu tarafından ilgili kişinin Üyeliği iptal edilir.

7.9.    Eğitim Durağı Platformu üzerinde kullanım koşullarını manipüle eden, sahte, yanıltıcı ve sair nitelikte Üyelik oluşturulamaz. Böyle bir durumun tespit edilmesi halinde Eğitim Durağı Platformu, ilgili profili askıya almaya veya ilgili profilin ilişkili olduğu üyeliği silmeye yetkilidir.

7.10. Kullanıcı, Üyelik işlemlerinin tamamlanmasının ardından Üyelik Bilgilerinin iletilmesi sırasında Eğitim Durağı Platformu ile paylaştığı elektronik posta adresi veya kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile Platform’a giriş yapabilir; “Beni Hatırla” seçeneği ile bilgilerinin bir sonraki erişimi sırasında hatırlanmasını sağlayabilir.

 

8.    KULLANICI’NIN ORTAK HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

8.1.    İşbu Sözleşme kapsamında Kullanıcı; Eğitim Durağı Platformu ve/veya başkaca üçüncü kişilerin şahsi haklarına, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki fikri mülkiyet haklarına veya malvarlığı haklarına müdahale teşkil edecek şekilde, Eğitim Durağı Platformu dâhilindeki metinleri, video klipleri, resimleri, veri tabanlarını ya da sair herhangi bir unsuru çoğaltmayacağını, dağıtmayacağını, kopyalamayacağını ve/veya işlemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.2.    Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’a ait veya Eğitim Durağı Platformu ile ilişkilendirilebilecek içerik ve ortam sağlayıcılarına, internet sitelerine, mal veya hizmetlerine veya yazılımlarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.3.    Kullanıcı; solucan, virüs, casus yazılım, zararlı yazılım veya diğer her türlü zarar verici veya engelleyici kodu aktarma dâhil; Eğitim Durağı Platformu sunucularını veya Eğitim Durağı Platformu’na bağlı olan ağları engelleyemez, kesintiye uğratamaz; Eğitim Durağı Platformu’nun diğer kullanıcıların Cihazlar’ında gösterilme ya da görüntülenme şeklini herhangi bir şekilde değiştiren veya engelleyen içerikler ya da kodlar ekleyemez. Kullanıcı; Eğitim Durağı Platformu üzerinde, tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme, sızma, müdahale etme, tersine çevirme, kopyalama faaliyetleri dâhil ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Eğitim Durağı Platformu‘nun bütünlüğünü ve performansını bozacak benzeri herhangi bir girişimde bulunamaz.

8.4.    İşbu Sözleşme;

8.4.1.    Ziyaretçi tarafından Eğitim Durağı Platformu’na erişim durdurularak her zaman,

8.4.2.    Kursiyer ve Eğitmen tarafından Üyeliğin kullanımı durdurularak her zaman sona erdirilebilecektir.

8.5.    Kullanıcı, Üyelik ve Profil bilgileri kapsamında vermiş olduğu bilgilerin güncel, doğru ve eksiksiz olmasından münhasıran kendisi sorumlu olacak olup; verdiği bilgilerin eksik ve/veya yanlış olması sebebiyle Eğitim Durağı Platformu’nu gereği gibi kullanamaması, zarara uğrama tehlikesi ile karşılaşması veya zarara uğraması halinde Eğitim Durağı Platformu’ndan herhangi bir talepte bulunamayacaktır.

8.6.    Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Profili’nde kişiselleştirdiği bilgiler (Kullanıcı adı, ad soyadı, iletişim bilgileri, profil fotoğrafı vb.), Blog yazıları ve videolar dahil olmak üzere her türlü içerikten münhasıran sorumlu olduğunu, bu içeriklerin gerçeği yansıtmaması veya Kullanıcı, Eğitim Durağı veya üçüncü kişiler nezdinde meydana getireceği doğrudan veya dolaylı zararlar nedeniyle uğrayacakları zararın tazmin edilmesi kapsamında Eğitim Durağı’nın hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını, Eğitim Durağı’nın bu nedenle uğrayacağı zararların tazminin talep etme ve hukuki niteliğinin ne olduğu farketmeksizin ödemek zorunda kaldığı her türlü bedelin Kullanıcı’ya rücu etme hakkının olduğunu kabul eder.

8.7.    Kullanıcı, diğer Kullanıcılar tarafından zarara uğraması veya zarar tehlikesi ile karşılaşması halinde Eğitim Durağı Platformu’ndan herhangi bir talepte bulunamayacaktır.

8.8.    Eğitmen;

8.8.1.    Eğitim Durağı Platformu’nun hiçbir şekilde siyasi oluşum, örgüt, grup, organizasyon teşkil etmediğini bildiğini,

8.8.2.    Eğitim şekli ve türü fark etmeksizin tüm Eğitim’lerde, Eğitim materyallerinde, Eğitmen Profili’ne yüklediği blog yazılarında ve videolarında, Mesajlaşma aracılığı ile Kursiyerlerle yapmış olduğu görüşmelerde, Eğitmen Profili’ni Sosyal Medya Platform’larında paylaşması yoluyla Eğitim Durağı’na doğrudan veya dolaylı olarak zarar verici nitelikte faaliyette bulunmayacağını ve ticari itibarını zedelemeyeceğini, diğer Kullanıcı’ların ve üçüncü kişilerin kişilik haklarını ihlal etmeyeceğini, kişi, topluluk, kurumları küçük düşürücü, aşağılayıcı, karalayıcı, hakaret, küfür, saldırı, şiddet, müstehcen içerik, ırkçılık, bölücülük, irticai faaliyet unsurlarına yer vermeyeceğini, ırk, din, cinsiyet, cinsel tercihler gibi ayrımcılık yaratabilecek, şiddet içerikli, üçüncü kişilerin gizlilik hakkını ihlal eden söylem ve yaklaşımlar dâhil, hukuka, genel ahlaka aykırı ifadelere yer vermeyeceğini,

8.8.3.    anlamsız ve amaçsız Eğitim’ler düzenlemeyeceğini,

8.8.4.    suça teşvik eden veya provokasyon içeren Eğitim’ler düzenlemeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.9.         Kursiyer;

8.9.1.    Eğitim Durağı Platformu’nun hiçbir şekilde siyasi oluşum, örgüt, grup, organizasyon teşkil etmediğini bildiğini,

8.9.2.    Eğitim şekli ve türü fark etmeksizin tüm Eğitim’lerde, Kursiyer Profili’ne yüklediği içeriklerde, Mesajlaşma aracılığı ile Eğitmenlerle yapmış olduğu görüşmelerde, Eğitmen Profili’ni Sosyal Medya Platform’larında paylaşması yoluyla Eğitim Durağı’na doğrudan veya dolaylı olarak zarar verici nitelikte faaliyette bulunmayacağını ve ticari itibarını zedelemeyeceğini, diğer Kullanıcı’ların üçüncü kişilerin kişilik haklarını ihlal etmeyeceğini, kişi, topluluk, kurumları küçük düşürücü, aşağılayıcı, karalayıcı, hakaret, küfür, saldırı, şiddet, müstehcen içerik, ırkçılık, bölücülük, irticai faaliyet unsurlarına yer vermeyeceğini, ırk, din, cinsiyet, cinsel tercihler gibi ayrımcılık yaratabilecek, şiddet içerikli, üçüncü kişilerin gizlilik hakkını ihlal eden söylem ve yaklaşımlar dâhil, hukuka, genel ahlaka aykırı ifadelere yer vermeyeceğini,

8.9.3.    kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.10.      Kursiyer ve Eğitmen; yukarıda belirtilen yükümlülüklere aykırı hareket etmeleri halinde diğer Kullanıcı, Eğitim Durağı veya üçüncü kişilerin uğrayacağı zararlardan kendileri sorumlu olup, Eğitim Durağı Platformu’nun diğer Kullanıcı’ların veya üçüncü kişilerin uğramış olduğu zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.11.      Kursiyer ve Eğitmen, Eğitim içeriklerinin, yüklenen Blog ve videolar ile Mesajlaşma seçeneği ile yapmış oldukları görüşmelerin 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında üçüncü kişilerin fikri mülkiyet hakkı dahil olmak üzere şahıs veya malvarlığı haklarına müdahale teşkil etmediğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Üçüncü kişilerin fikri mülkiyet, şahıs veya malvarlığı haklarının Kullanıcı tarafından ihlal edilmesi halinde, üçüncü kişilerin uğramış olduğu zararlardan Eğitim Durağı Platformu hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Eğitim Durağı Platformu, kendisine yöneltilen herhangi bir tazminat talebini ödemek zorunda kalması halinde, ödemiş olduğu bedeli Kullanıcı’ya rucü etme hakkına sahiptir. 

8.12.      Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’nun yukarıda sayılanlar ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir nedenle Kursiyer veya Eğitmen Profili’ni kaldırma hakkına sahip olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

8.13.      Kullanıcı,      Eğitim Durağı’nın kendisine Platform’la ilgili      hususlarda bildirim      gönderilebileceğini kabul eder.  

8.14.      Kullanıcı, Profili’nin Eğitim Durağı Platformu tarafından onaylanmasının ardından kendisine kendisine gösterilecek bilgi metni uyarınca kuruluma izin vermesi halinde Eğitim Durağı Platformu’nun Cihazı’na kurulmasına izin verme hakkına sahiptir.

 

9.    EĞİTİM DURAĞI PLATFORMU’NUN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

9.1.         Eğitim Durağı Platformu, İnternet Kanunu uyarınca sahip olduğu Yer Sağlayıcısına ilişkin yükümlülükleri yerine getireceğini kabul eder.

3.1.         Eğitim Durağı Platformu, Yer Sağlayıcısı sıfatını haiz olup, İnternet Kanunu uyarınca Kursiyer ve Eğitmen Profilleri ile Mesajlaşma yolu ile yaptıkları görüşmeleri denetlemekle yükümlü değildir. Bununla birlikte Eğitim Durağı; re’sen veya şikâyet üzerine söz konusu Kursiyer ve Eğitmen Profilleri’nin ve Mesajlaşma yolu ile yaptıkları görüşmeleri işbu Sözleşme’nin 8.8 ve 8.9. maddelerindeki yükümlülüklere uygunluğunu değerlendirme ve gerektiğinde kaldırmaya yetkilidir.

9.2.         Eğitim Durağı Platformu, İnternet Kanunu uyarınca sahip olduğu yükümlülükleri yerine getireceğini kabul eder.

9.3.         Eğitim Durağı Platformu, Eğitim Durağı Platformu üzerinden sunulan hizmetlerin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulması, hizmet kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olması, hizmet kalitesinin beklentilere cevap vermesi için gerekli özeni gösterecek olup, Eğitim Durağı Platformu’nun bahsi geçen konulara ilişkin herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır. Bununla birlikte Eğitim Durağı Platformu’nun 7 gün 24 saat açık olmasını da taahhüt etmemektedir.

9.4.         Eğitim Durağı Platformu,

9.4.1.    herhangi bir zamanda Eğitim Durağı Platformu’nun çalışmasını geçici bir süre askıya alma,

9.4.2.    Eğitim Durağı Platformu‘nda teknik bakım, onarım ve güncelleştirmeler gerçekleştirme,

9.4.3.    Eğitim Durağı Platformu kullanımını tamamen durdurma,

9.4.4.    Eğitim Durağı Platformu’nun içeriğini, kullanım şeklini, üyelik için gereken bilgileri, profil bilgilerini, kişiselleştirme yöntemlerini, Eğitim kategorilerini ve Eğitim Durağı Platformu’na dair sair hususları değiştirme,

9.4.5.    Eğitim Durağı Platformu’nda ücretsiz olarak sunmakta olduğu hizmetleri ücretli hale dönüştürme,

9.4.6.    (olması halinde) hali hazırda ücretli olan hizmetlerin ücretini güncelleme veya bunları ücretsiz hale getirme,

9.4.7.    üyelik gerektirmeyen işlemleri üyelik gerektirir hale dönüştürme,

9.4.8.    üyelik gerektiren işlemleri üyelik getirmeyen hale dönüştürmeye,

9.4.9.    Eğitim Durağı Platformu üzerinde ek hizmetler sunma, mevcut hizmetleri kısmen veya tamamen kaldırma,

9.4.10.Eğitim Durağı Platformu üzerinde site içi herhangi bir yerde reklam yayınlama hakkına sahiptir.

9.5.         Eğitim Durağı Platformu, ücretsiz kullanılan servislerin ücretli hale getirilerek Kullanıcı’nın kullanımına sunulması halinde önceden Kullanıcı’dan bu hususta bir izin alacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. 

9.6.         Eğitim Durağı Platformu, Eğitim Durağı Platformu’nun amacı ve niteliğine aykırı düşecek şekilde Üyelik başvurusu yapanların Üyelik başvurusunu reddetme hakkını saklı tutar.

9.7.         Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcı’nın Profil oluştururken, Profil’lerine içerik eklerken veya yolu ile yaptıkları görüşmelerin üçüncü kişilerin şahıs, malvarlığı veya 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki haklarına uygun hareket ettiğini taahhüt etmemekle birlikte, Eğitim Durağı Platformu ve/veya başkaca üçüncü kişilerin şahsi haklarına, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamındaki fikri mülkiyet haklarına veya malvarlığı haklarına müdahale teşkil edecek şekilde işlem yapan Kullanıcı’nın Profili’ni kaldırmaya ve gerektiği hallerde ilgili kişinin Üyeliğini askıya almaya veya sonlandırmaya yetkilidir.

9.8.             Kullanıcı’nın kendisine sunulan imkânları öngörülen yasal yolların kapsamı dışında kullanması ve/veya işbu Sözleşme’yi ihlal etmesi halinde; Eğitim Durağı Platformu, tek taraflı olarak Kullanıcı’nın Eğitim Durağı Platformu’nun kullanımını durdurmaya, Eğitim Durağı Platformu içerisindeki Üyelik hesabını askıya almaya veya Üyeliğini sonlandırmaya yetkilidir. Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcı’ya ilişkin kendisine iletilmiş şikâyet kayıtlarını inceleyerek, ahlak dışı iletişim ve uygunsuz içerik paylaşımları dâhil ve fakat bunlarla sınırlı kalmamak üzere her türlü uygunsuz davranış kriterleri üzerinden kayıtları değerlendirerek, gerekli önlemleri alma ve şikâyet konusuna ilişkin olarak Kullanıcı’ya bildirimde bulunma hakkına sahiptir.

9.9.             Eğitim Durağı Platformu; işbu Sözleşme kapsamında sahip olduğu her türlü hak, yetki, borç ve yükümlülüklerini, Kullanıcı’ya bildirimde bulunmak kaydı ile her zaman, kısmen veya tamamen üçüncü kişi ve/veya kurumlara devir, temlik veya nakledebilir.

9.10.          Eğitim Durağı Platformu, emredici mevzuat hükümleri uyarınca, resmi makamlar tarafından usulünce talep halinde tüm verileri yetkili makamlara açıklamaya yetkilidir. Böyle bir açıklama bilgi gizliliğinin veya kişisel verilerin korunmasının ihlali olarak değerlendirilemez.

9.11.          Eğitim Durağı Platformu, 15.07.2015 Tarihli ve 29417 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik kapsamında Kullanıcı’ya ön onayları olmaksızın ticari elektronik ileti göndermeyeceğini ve kendilerine “ticari elektronik iletiyi ret hakkı” ile “verdiği onayı geri çekme hakkı” tanıyacağını taahhüt eder. İşbu taahhüt, Kullanıcı’nın Eğitim Durağı Platformu ile kendiliğinden iletişime geçmesi ve kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla Eğitim Durağı Platformu’na iletişim bilgilerini vermesi hallerinde geçerli olmayacak, ticari elektronik ileti için onay gerekmeyecektir.

 

10.SORUMSUZLUK

10.1.      Eğitim Durağı Platformu, Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Kursiyer ve Eğitmen Profilleri’ndeki ve içeriklerin gerçeği yansıttığını veya hukuka uygun olduğunu hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir. Dolayısı ile Kursiyer veya Eğitmen olması farketmeksizin her Kullanıcı, diğer Kullanıcı’larla Mesajlaşma seçeneğiyle veya Kullanıcı’nın Profili’nde yer alan iletişim bilgileri üzerinden kendisiyle irtibata geçmeden önce Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Kullanıcı’ya ilişkin bilgi, veri ve diğer materyalin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını veya yasadışı olup olmadığını kontrol etmekle yükümlü olup bu sebeple uğrayacağı veya sorumlu olacağı herhangi bir zarar sebebiyle Eğitim Durağı Platformu’na karşı hiçbir şekilde bir talepte bulunamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

10.2.      Bu doğrultuda belirtmek gerekir ki, bahsi geçen faaliyetler çerçevesinde Eğitim Durağı Platformu, yalnızca Yer Sağlayıcı konumundadır. Eğitim Durağı Platformu, Yer Sağlayıcı sıfatı doğrultusunda yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Bu kapsamda Eğitim Durağı Platformu’nun tek sorumluluğu, kendisine iletilecek olası bildirimler doğrultusunda İnternet Kanunu’na uygun gerekli aksiyonları almakla sınırlıdır.

10.3.      Eğitim Durağı Platformu, yürürlükteki kanunlar doğrultusunda müsaade edildiği sürece, Eğitim Durağı Platformu’nun kullanımına ilişkin Kullanıcı veya herhangi bir üçüncü şahsın, reklam verenlerin ve/veya sponsorların fiil, ihmal ve davranışlarıyla bağlı değildir.

10.4.      Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcı aracılığıyla üçüncü kişilerin uğrayacağı maddi veya manevi zarardan sorumlu olmayacağı gibi, türü ve şeklinden bağımsız olmak üzere her türlü Eğitim veya Kullanıcı’nın fiili aracılığıyla gerçekleşebilecek hak ihlallerinden de sorumlu tutulamayacaktır. Söz konusu hallerde tüm sorumluluk, ihlale neden olan Kullanıcı’ya ait olacaktır.

10.5.      İşbu Sözleşme kapsamı dışında gerçekleşecek tüm kanuni değişikliklerden kaynaklanan işlemler Eğitim Durağı Platformu’nun sorumluluğu dışında olup ve Sözleşme’ye aynı şekilde yansıtılacaktır.

10.6.      Kullanıcı, kendilerine ait olmayan veya Eğitim Durağı Platformu’nu kullanmaya uygun olmayan Cihazlar vasıtasıyla Eğitim Durağı Platformu’na erişim sağlamaları ve bu nedenle herhangi bir kişinin maddi ve/veya manevi zarara uğramasına neden olmaları halinde oluşacak bütün zararlardan sorumlu olacaklardır.

10.7.      Kursiyer veya Eğitmen olması farketmeksizin Kullanıcılar arasında Mesajlaşma yoluyla gerçekleşen ve diğer Kullanıcı’nın zarara uğramasına neden olan herhangi bir durumdan Eğitim Durağı Platformu sorumlu tutulmayacaktır.

10.8.      Eğitim Durağı Platformu; hukuka veya gerçeğe aykırı, yanlış ya da yanıltıcı ifadeler dâhil olmak üzere Eğitmen veya Kursiyer tarafından yapılan gerçekleştirilen fiillerin Kullanıcı’lar veya üçüncü kişiler nezdinde oluşacak/oluşabilecek zararlardan sorumlu tutulamayacaktır.

10.9.          Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcı’ların alenileştirdiği bilgileri kendi belirlediği hizmet politikası ve dürüstlük kuralları çerçevesinde Eğitim Durağı Platformu’un tanıtımı amacıyla Eğitim Durağı Platformu’nda ve diğer medya ortamlarında yayımlama hakkına sahiptir.

10.10.       Eğitim Durağı Platformu; doğal afet, terör olayları, savaş, askeri uygulamalar, epidemi/pandemi niteliğini haiz yaygın salgın hastalık ve buna bağlı gelişen hükümet önlemleri ve/veya yoğun ulaşım kısıtlaması, yangın, deprem gibi doğal afetler, enerji ve işgücü kaybı, sunucuların zarar görmesi, ağ sistemlerine sızılması gibi kendilerinden kaynaklanmayan, mücbir sebep olarak adlandırılabilecek birtakım objektif imkânsızlıklar nedenleriyle Sözleşme’deki sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirememesinden, geciktirmesinden sorumlu olmayacak olup; Eğitim Durağı Platformu, mücbir sebepler ortadan kalkıncaya kadar Eğitim Durağı Platformu’nda sunulan hizmetleri geçici olarak askıya alma/durdurma hakkını haizdir.

 

11.KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE ÇEREZ POLİTİKASI

11.1.      Eğitim Durağı Platformu tarafından sunulan hizmet ve imkânlar dolayısıyla işlenmekte olan Kullanıcı’ya ait kişisel veriler, başta 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) olmak üzere yürürlükteki güncel mevzuata uygun ve Eğitim Durağı Platformu üzerinden erişilebilecek olan Eğitim Durağı Platformu Aydınlatma Metni ve Çerez Politikası doğrultusunda işlenmektedir. Bu doğrultuda Kullanıcı, Eğitim Durağı Platformu’da dolaşım gerçekleştirmeden önce Eğitim Durağı Platformu Aydınlatma Metni ve Çerez Politikası’nı okumakla yükümlüdür.

11.2.      Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcı’ya ait işlemekte olduğu kişisel verileri üçüncü kişilerle KVKK’ya uygun olarak paylaşabilecektir.

11.3.      Kullanıcı’nın Eğitim Durağı Platformu’u ziyaret ettiği süre boyunca, “cookies” olarak da adlandırılan çerezler Eğitim Durağı Platformu’nda yer alan Çerez Politikası’na tabidir. Kullanıcı kendisine Eğitim Durağı Platformu üzerinden sunulan bu Çerez Politikası’nı okumakla yükümlüdür.

 

12.BİLDİRİMLER

12.1.      İşbu Sözleşme uyarınca Eğitim Durağı Platformu’na yapılacak olan bildirimler info@egitimduragi.com üzerinden elektronik posta gönderilerek gerçekleştirilecektir.

 

13.TEMLİK VE NAKİL

13.1.      Eğitim Durağı Platformu, işbu Sözleşme kapsamında tanzim olunan veya Eğitim Durağı Platformu içerikleri ile ilgili olarak sahibi olduğu her nevi hak veya yetkiyi yahut borçlarını veya yükümlülüklerini, kısmen veya tamamen; her zaman için, Kullanıcı’ya bildirimde bulunmak kaydı ile üçüncü kişi veya kurumlara devir, temlik veya nakledebilir.

 

 

 

 

14. SÖZLEŞME’NİN BÜTÜNLÜĞÜ

14.1.      İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün veya Sözleşme’de yer alan herhangi bir ifadenin geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamaması, Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü veya geçerliliğini etkilemeyecektir.

 

15.DELİL SÖZLEŞMESİ

15.1.      Taraflar, işbu Sözleşme’den doğabilecek her tür ihtilafta, taraflara ait defterlerin, bilgisayar kayıtlarının, veri tabanında ve sunucularda tutulan sistem kayıtlarının, ticari iletilerin, anlık mesajlaşma uygulamaları yazışmalarının, e-postaların, sosyal medya yazışmalarının, bağlayıcı, muteber, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu hükmün kesin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

16. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

 

16.1.     İşbu Sözleşme hakkında doğacak tüm uyuşmazlıkların çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup, İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

17. FESİH

 

17.1.      Taraflar işbu Sözleşme’yi diledikleri zaman sona erdirebileceklerdir.

17.2.      Kullanıcı’nın işbu Sözleşme’yi feshetmesi halinde Eğitim Durağı Platform’nun kullanımı derhal durdurulmalıdır.

17.3.      Eğitim Durağı Platformu, Kullanıcılar’ın işbu Sözleşme’ye aykırı hareket etmeleri durumunda Sözleşme’yi hiçbir bildirime gerek kalmaksızın derhal feshetme hakkına sahiptir.