EĞİTİM DURAĞI TİCARİ İLETİŞİME İLİŞKİN AÇIK RIZA/TİCARİ İLETİŞİM İZNİ

egitimduragi.com (“Websitesi”,“Eğitim Durağı Platformu”) olarak;

        Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik madde 7 ve 8 gereğince ticari elektronik ileti gönderebilmek için siz müşterilerimizin onayını almakla yükümlüyüz. 

        Ayrıca, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 5. maddesi ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun başta 27/02/2020 tarihli 2020/173 sayılı, 08/07/2019 tarihli 2019/04 sayılı, 31/05/2019 tarihli 2019/159 sayılı, 31/05/2019 tarihli 2019/162 sayılı kararları olmak üzere sizlere açık rızanız olmaksızın ticari elektronik ileti gönderebilmemiz mümkün değildir. 

Eğitim Durağı Platformu olarak, Websitesi bünyesindeki faaliyetlerimiz hakkında memnuniyetinizin değerlendirilmesine yönelik analizler yapılması ve bu kapsamda tarafınızla iletişime geçilmesi, faaliyetlerimize yönelik tanıtım, pazarlama ve kampanya faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi, Kursiyer sıfatıyla Eğitim Durağı Platformu’na üye olmanız halinde size özel eğitim veya eğitim alanlarına ilişkin bilgi verilmesi, Eğitmen sıfatıyla Eğitim Durağı Platformu’na üye olmanız halinde eğitim verebileceğiniz alanlara ilişkin bilgi verilmesi amaçlarıyla sizlere SMS (kısa mesaj), elektronik posta göndermemiz veya arama yoluyla sizinle iletişime geçmemiz ticari elektronik iletişim kapsamında olduğundan, sizlerle bu amaçlarla ticari elektronik iletişim yapabilmemiz için yukarıda yazılı yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.

Bu nedenlerle paylaşmış olduğunuz iletişim bilgilerinizin sizlerle ticari elektronik iletişim yapılması için kullanılıp kullanılamayacağı konusunda sizden açık rızanızı talep etmekteyiz.

Önemle belirtmek isteriz ki; ticari elektronik ileti gönderimi hiçbir surette sizin açık rızanız olmadan yapılmayacaktır. Bu konudaki karar tamamen sizin takdirinizde olup bizler bu konuda size bir zorlamada bulunmamaktayız.

 

Bu işaret kutucuğunu (checkbox) işaretleyerek vereceğiniz açık rıza kararınızı, öncesinde yer alan Aydınlatma Metni doğrultusunda almanızı hatırlatır, seçiminizin bizlerle olan ilişkinize dair herhangi bir olumsuzluğa yol açmayacağını bilmenizi ister ve bu hususların önemle altını çizeriz. Böyle bir olumsuzluk hissettiğiniz anda info@egitimduragi.com adresinden bizlere bilgi verebilirsiniz.

 

Bu işaret kutucuğunu onaylamanız, iletişim verilerinizin sizlerle ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla işleneceği anlamına gelecektir. Kutucuğun işaretlenmemesi halinde açık rızanız olmadığı kabul edilecek ve iletişim verileriniz ticari elektronik ileti gönderilmesi amacıyla işlenmeyecektir.